TPD Centrum

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W czym może pomóc nasz psycholog?

Email Drukuj PDF

Z jakimi problemami mogę zwrócić się do psychologa?

Do psychologa możesz się zgłosić w każdej sytuacji kiedy potrzebujesz porozmawiać z kimś o problemach swoich lub swoich bliskich: kiedy odczuwasz obniżony nastrój, zmagasz się z niskim poczuciem własnej wartości, nie radzisz sobie z własną chorobą lub chorobą bliskiej ci osoby, doświadczasz trudności w nawiązywaniu lub podtrzymywaniu relacji, nie radzisz sobie w szkole, domu lub pracy.

Czym się różni psycholog, psychiatra i psychoterapeuta?

Psycholog jest osobą, która ukończyła studia humanistyczne, psychiatra ukończył studia medyczne, zaś psychoterapeuta specjalistyczne szkolenie podyplomowe. Psycholog i psychoterapeuta w przeciwieństwie to psychiatry nie stosują leczenia farmakologicznego. Ich rolą jest pomoc drugiej osobie przede wszystkim poprzez rozmowę. Rolą psychologa jest raczej udzielenie wsparcia, rozpoznanie problemu, podczas gdy psychoterapeuta posiada również kwalifikacje do prowadzenia terapii.

Jaką pomoc psychologiczną mogę uzyskać w CRiPD?

W Centrum Rodziny i Praw Dziecka możesz skorzystać z konsultacji z psychologiem oraz krótkoterminowej psychoterapii (ok. 12 spotkań). Pomożemy Ci zdiagnozować Twój problem i go rozwiązać. W sytuacji kiedy będzie wymagał on również innych form pomocy wskażemy Ci miejsce do którego będziesz mógł się z zgłosić. Możesz skorzystać zarówno z konsultacji telefonicznej jak również umówić się na spotkanie.

Więcej…

Porady dotyczące leczenia uzdrowiskowego

Email Drukuj PDF

JAK WYJECHAĆ DO SANATORIUM NA LECZENIE UZDROWISKOWE
ALBO REHABILITACJĘ UZDROWISKOWĄ

 

Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego pacjenta, gdzie celem jest rehabilitacja, leczenie chorób przewlekłych oraz profilaktyka.

Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego wystawia skierowanie na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową, biorąc pod uwagę wskazania i przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej określone w przepisach wydanych na podstawie art. 19 ust. 3 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych (Dz. U. Nr 167, poz. 1399, z późn. zm.).

Przeciwwskazanie do leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej stanowią: 


Więcej…

1 % dla naszego Centrum

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z prośbą o przekazywanie na rzecz Centrum Rodziny i Praw Dziecka ZG TPD 1% Państwa podatku. Nasz KRS: 0000114345. Jako cel szczegółowy prosimy wpisać: "Centrum Rodziny i Praw Dziecka ZGTPD".
Świadczona przez nas pomoc, dzięki otrzymywanym dotacjom jest nieodpłatna.
Uzyskiwane granty nie pokrywają jednak wszystkich potrzeb Poradni np. opłat za komorne czy media. Otrzymane od Państwa fundusze pozwolą nam rozszerzyć ofertę Centrum Rodziny i Praw Dziecka o warsztaty dla rodziców czy grupy wsparcia. Gwarantujemy, że każda złotówka z Państwa podatku zostanie właściwie spożytkowana.

Z poważaniem

Aneta Purzycka wraz z Zespołem Centrum

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL